Nawigacja

 • 17 listopada w naszej szkole odbył się I etap w piłce koszykowej chłopców Szkół Podstawowych o Mistrzostwo Miasta Poznania.
  Do współzawodnictwa sportowego przystąpiły trzy szkoły:
  SP nr 1 ze Strzeszyna Greckiego z odziałami sportowymi, SP nr 29 z Winograd oraz SP Pijarzy.
  Po emocjonujących meczach nasza szkoła odniosła zwycięstwo w tym tunieju odpowiednio pokonując naszych rywali:

  a) SP Pijarzy - SP nr 1   23: 15
  b) SP Pijarzy - SP nr 29     28: 4

  Naszą szkołę reprezentowali: 
  Franciszek Ferchmin, Piotr Przysuszyński, Piotr Janyska, Norbert Kortus, Kajetan Parpocki, Stanisław Dwernicki,Igor Kubiak, Franciszek Getler, Diego Kowalczyk, Igor Komar, Kacper Ferchmin,Benon Bestyński i  Michał Bochaczyk.

  Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia w półfinale.
  Jesteśmy z Was dumni !

  Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym kibicom, którzy dzielnie nas wspierali podczas wszystkich meczów. Jesteście wielcy !

 • Giovani idee – przestrzeń spotkania, poznania i wymiany myśli

  10 i 11 listopada czteroosobowa reprezentacja naszej Szkoły uczestniczyła w roboczym spotkaniu w Bergamo we Włoszech dla młodych osób związanych z „Assoziazione Giovani idee”. Czym jest to Stowarzyszenie, na czym polega konkurs i jak minęła nasza podróż oraz pobyt w Bergamo? Zapraszamy do lektury.

  Projekt ten – jak pisze samo stowarzyszenie na swojej stronie rozpoczął się w 2002r. (wówczas jeszcze pod nazwą „Stowarzyszenia Carlo Donat-Cattin z Bergamo” aż do 2005, gdy ostatecznie przyjął nazwę ‘Associazione Giovani Idee” - Stowarzyszenia Młodzi Idee), by promować liczne spotkania kulturalne  otwarte na szerokie grono uczestniczących, przede wszystkim młodych, zainteresowanych historią i rozwojem myśli społecznej, politycznej i ekonomicznej (najpierw w samych tylko Włoszech, a następnie w Unii Europejskiej), ze szczególnym uwzględnieniem ruchów katolickich. Stowarzyszenie to chce zatem realizować swoją misję w rozumieniu promowania świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu Europy tworząc przestrzeń dialogu, w który młodzi ludzie wchodzą ze swoimi nowymi myślami, wizjami oraz nowymi formami ich wyrażania. Te nowe formy wyrazu i komunikacji stają się również przestrzenią konkursową, do której młodzi zostają zaproszeni. Stowarzyszenie działa w oparciu o trzyletnie cykle tematyczne.

 • W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się do Szkolnej Ligi Wolontariackiej dla poznańskiego ZOO. Naszym głównym celem jest zachęcenie całej społeczności szkolnej – wszystkich uczniów-również najmłodszych, rodziców i nauczycieli – do bezinteresownej pomocy na rzecz podopiecznych Zoo.

  Troska i chęć niesienia bezinteresownej pomocy naszym mniejszym braciom, służy tak potrzebującym jak i pomagającym. Liga działać będzie od października 2017 do marca 2018 i obejmie sześć zadań. Będą one realizowane na terenie Starego i Nowego Zoo, a także w klasach, szkołach i domach uczniów. Podjęte działania służyć będą zwierzętom i poznańskiemu Zoo.

 • W najbliższą niedzielę, 19 LISTOPADA 2017r. zapraszamy serdecznie na Mszę św. wspólnoty szkolnej.

  Tradycyjnie spotykamy się o godz. 10.00 w holu szkoły.

  Po Mszy św. szkolny wolontariat zaprasza do księgarenki. Z racji przeżywanego niedawno wspomnienia św. Marcina   będzie można zakupić Rogale Świętomarcińskie:) rozprowadzane przez szkolny wolontariat Calasanzz zebrane w ten sposób środki wspomogą jego działalność.

  Na swoje stoisko zapraszają także drugie klasy gimnazjum, przygotowujące się do pielgrzymki do Rzymu.

 • W najbliższy wtorek 14.11. i środę 15.11. zapraszamy na zebraniaz rodzicami według następującego planu.

  WTOREK - Szkoła Podstawowa

  kl. 0 - III - według godziny ustalonej z wychowawcą

  godz. 18.00 - spotkanie wspólne w holu szkoły

  godz. 18.45 - kl. IV - VII - spotkanie z wychowawcami w klasach

  ŚRODA - Gimnazjum i Liceum

  godz. 17.00 - spotkanie z wychowawcami (GIMNAZJUM)

  godz. 18.00 - spotkanie wspólne w holu szkoły (Temat: Środki psychoaktywne, dopalacze, narkotyki)

  godz. 19.00 - spotkanie z wychowawcami (LICEUM)

 • Zachęcamy do skorzystania z oferty warsztatów dla rodziców

  Bezplatne_warsztaty.pdf

 • TAK ŚWIĘTOWALI NASI NAJMŁODSI UCZNIOWIE:

 • Tegoroczne szkolne obchody Święta Niepodległości uświetnił wykład p. Przemysława Maćkowiaka na temat: 

  „Dlaczego Twierdza Poznań w roku 1918 była nie do zdobycia... a jednak została zdobyta przez powstańców wielkopolskich”

   

  Zespół Szkół Zakonu Pijarów, dn. 10 listopada 2017, godz. 11.45

   

  W pierwszym etapie wzniesiono w latach 1828-1869 umocnienia poligonalne otaczające ścisłym pierścieniem Poznań. Od lat siedemdziesiątych XIX wieku ich znaczenie militarne coraz bardziej malało, gdyż główna linia obronna została przeniesiona na zewnętrzne forty oddalone od centrum miasta o kilka kilometrów. Twierdza jeszcze nowoczesna na przełomie wieków, coraz szybciej stawała się przestarzała. Nie powstały tutaj między innymi forty pancerne powszechne na granicy zachodniej cesarstwa, choć w przededniu wybuchu pierwszej wojny światowej planowano realizację jeszcze jednego pierścienia umocnień oddalonego kilkanaście kilometrów od centrum. Udało się natomiast wykonać dużą ilość schronów mobilizacyjnych wraz z pozycją polową.

 • Centrum Kultury Calasanz serdecznie zaprasza na najbliższe wydarzenia, które będą miały miejsce w naszej szkole:

  13.11 (poniedziałek) godzina 17:00 Zajęcia komputerowe dla dzieci z Rodzicami- proawdząca zajęcia p. Iza Starzec- zapisy na to spotkanie przyjmuję p. Krzysztof Juchacz (librusem lub w szkole) do 10 listopada. Zbiórka uczestników w świetlicy o godzinie 16:50

  16.11 (czwartek) godzina 16:00- Podróż po Ziemi Świętej- udział w tym wydarzeniu zapoczątkuje cykl spotkań na temat tego niezwykłego miejsca, o którym opowie p. Teresa Pudłowska nauczyciel jezyka włoskiego oraz Przewodnik po Ziemi Świętej. W sposób szczególny zapraszamy chętnych uczniów, rodziców oraz dziadków naszych uczniów. Zbiórka w świetlicy o godzinie 15:50.Można zabrać ze sobą sąsiada lub sąsiadkę!:)Wstęp wolny

  25.11 (sobota) godzina 09:30
  - mecz piłki noznej dla Ojców z synami (sala gimnastyczna)
  - zumba dla Mam z córkami (mała sala gimnastyczna)
  Obowiązuje strój sportowy

  Serdecznie zapraszamy!!!

 • Spektakl dyplomowy klasy IIa LO

  ,,Być albo nie być – oto jest pytanie” – ten poważny dylemat próbowali rozstrzygnąć
  na deskach Teatru Nowego w Poznaniu – nieco mniej poważnie – licealiści z klasy
  IIa Zespołu Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza.

  Aktorskie talenty rozwijały się pod okiem pana Radosława Elisa – reżysera spektaklu dyplomowego klasy ,,teatralnej”. Premierowe przedstawienie, które odbyło się 30 października br. o godz. 17.00, uświetnili swą obecnością: Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie. Gośćmi drugiego spektaklu byli zaproszeni przez występujących rodzice i znajomi. Wśród publiczności znaleźli się też krytycy teatralni – w tej roli wystąpili uczniowie z sekcji dziennikarskiej klasy IIa. Wszyscy świetnie się bawili, gdyż poważne problemy Pyrama i Tyzbe były przedstawione w sposób humorystyczny.

 

 

Poniedziałek 20.11.2017

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
  os. Jana III Sobieskiego 114
 • tel. 61 823 40 41
  fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy