Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • V Szkolny Konkurs Recytatorski klas 0-3

  W poniedziałek, 16 kwietnia br., odbył się w szkole V Szkolny Konkurs Recytatorski klas 0-3 Szkoły Podstawowej.
   
  Laureatami konkursu zostali:
   
  W kategorii klas 0-1:
  I miejsce - Michalina Pilarska 0a
  II miejsce - Karol Guzik 1b
  III miejsce - Kalina Kropaczewska 0b
   
  W kategorii klas 2-3:
  I miejsce - Michalina Kudłak 3b
  II miejsce - Wojciech Machel 3b
  III miejsce - Barbara Gralińska 3a
   
  Dodatkowo wyróżniono Agatę Kucharską, która recytowała wiersz własnego autorstwa.
   
  Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom!
 • Rekrutacja do kl. VII r. sz. 2018/2019

  ZAPRASZAMY do zapoznania się z warunkami rekrutacji do kl. VII na rok szkolny 2018/2019. (ZAKŁADKA REKRUTACJA)

  Chętnych uczniów wraz z rodzicami zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły.

   

 • 1 % na naszą szkołę

  Szanowni Państwo!

  Drodzy Rodzice!

  Bardzo dziękujęmy wszystkim Rodzicóm, kótrzy zdecydowali się nas wesprzeć, przekazując dotychczas 1% swoich dochodów. Dziękujęmy za taki dar serca dla naszej szkoły.

  Zachęcamy i prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz naszej szkoły. Dotychczasowe środki pozyskana z tego tytułu w poprzednich latach pozwoliły na zakup rzutników multimedialnych i ekranów, doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne. W zeszłym roku zebrane w ten sposób środki wspomogły nas w wymianie oświetlenia na sali gimnastycznej oraz w częściowym remoncie parkingu. Pozyskane, w tym roku środki, chcemy przeznaczyć między innymi na dokończenie remontu parkingu i doposażanie szkoły w pomoce dydaktyczne.

  Środki dla naszej szkoły zbieramy dzięki współpracy z Fundacją Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie.

  Poniżej znajduje się link, który pomoże Państwu rozliczyć deklarację podatkową przekazując środki bezpośrednio na konto fundacji:

  https://www.e-pity.pl/pit-2017-program-online-epity-2018-KRS-0000120773

 • Pijarska Rowerowa Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę

  Szanowni Państwo,

  Przyjmujemy już zapisy na II Pijarską Rowerową Pielgrzymkę Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 18.08 – 24.08.2018r. Niech poniżej zawarte informacje, relacja Uczestniczek, a także kilka zdjęć będą zachętą i motywacją do podjęcia trudu pielgrzymowania do Częstochowy.

  Dnia 19.08.2017r. trzy rodziny (7 osób), po błogosławieństwie otrzymanym przy Poznańskiej Katedrze, wyruszyło na trasę  I Pijarskiej Rowerowej Pielgrzymki Rodzin na Jasną Górę (w skrócie I PR PR J na Jasną Górę).

  Trasa przebiegała według następującego porządku:

  Dzień 1 – sobota 19.08.2017:

  Poznań – Tulce – Mądre (47 km)

  Dzień 2  – niedziela – 20.08.2017:

  Mądre – Solec – Witaszyce (44 km)

  Dzień 3  – poniedziałek –  21.08.2017:

  Witaszyce – Lutynia – Kościelna Wieś (52 km)

  Dzień 4 – wtorek –  22.08.2017:

  Kościelna Wieś – Grabów nad Prosną – Kraszewice (52 km)

  Dzień 5 – środa –  23.08.2017:

  Kraszewice  – Lututów – Wieluń (50 km)

  Dzień 6 – czwartek –  24.08.2017:

  Wieluń  – Działoszyn – Popów (44 km)

  Dzień 7 – piątek –  25.08.2017:

  Popów – Kamyk – CZĘSTOCHOWA (34 km)

  Łącznie przejechaliśmy 323 km. Każdy uczestnik wyposażony był w kamizelkę odblaskową, na której widniało hasło tegorocznej pielgrzymki, mianowicie: „Głosić, przemieniać, wychowywać".
  W czasie trwania pielgrzymki:

  • codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej,
  • codziennie odmawialiśmy Różaniec,
  • oraz każdy kilometr staraliśmy się wykorzystać, aby „Głosić, przemieniać, wychowywać" siebie, nasze Dzieci oraz wszystkich ludzi, których (przypadkowo) spotykaliśmy na naszej trasie. (Przypadek, to takie działanie Pana Boga, aby się nikt nie zorientował, że to On J)

  26 sierpnia – w sobotę,  uczestniczyliśmy w Sumie Pontyfikalnej, z udziałem Episkopatu Polski oraz Władz Państwowych, związanej z 300. ROCZNICĄ KORONACJI CUDOWNEGO OBRAZU MATKI BOŻEJ JASNOGÓRSKIEJ.

  Poniżej relacja Weroniki i Basi – uczestniczek I PRPR na Jasną Górę:

  W tegoroczne wakacje odbyła się Pierwsza Rowerowa Pielgrzymka Pijarskich Rodzin na Jasną Górę. Zapisały się tylko trzy rodziny, ale to nie przeszkadzało, byśmy podjęły wyzwanie. Jechał          z nami także samochód, który wiózł bagaże. Gdyby komuś brakło sił, można było do niego wsiąść i podjechać, jednak nikt nie skorzystał         z podwózki. Było ciężko, czasami nawet bardzo, ale mimo to, zawsze znalazła się siła, by jechać dalej i pokonywać kolejne kilometry.

   Doświadczyłyśmy wielu łask. Pogoda była idealna, ani za zimno ani za gorąco. Tylko raz złapała nas ulewa, ale na szczęście akurat podczas postoju. Samochód wiozący bagaże zepsuł się nam, ale na szczęście akurat przy warsztacie samochodowym i został natychmiast naprawiony.

  Nocowałyśmy u rodzin, księży lub sióstr zakonnych. Choć czasem nie było to pewne, nocleg zawsze się znalazł. Wielokrotnie można też było liczyć na ciepły posiłek u uprzejmych gospodarzy. Poznałyśmy naprawdę cudownych ludzi.

  W ciągu siedmiu dni pokonałyśmy około 350km. Z początku wydawało się to ogromną trudnością, jednak po kilku dniach stwierdziłyśmy, że nie jest najgorzej. Przez prawie cały czas byłyśmy w dobrych humorach.

  Pielgrzymka wzmocniła nas nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Dzięki temu nie boimy się już różnych wyzwań i trudności. Z całego serca dziękujemy organizatorce za wspaniały pomysł zorganizowania takiej właśnie pielgrzymki.

  ZAPRASZAMY ZA ROK!!!

  Weronika i Basia z klasy 6a

   

  Wszystkich Państwa zainteresowanych udziałem w II Pijarskiej Rowerowej Pielgrzymce Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 18.08 – 24.08.2018r.- piątek (24-26.08.2018r. – pobyt w Częstochowie) zapraszamy do zapisania się, abyśmy mogli wiedzieć na jaką skalę będzie to przedsięwzięcie.

  UWAGA! II PRPR poprowadzi o. Dariusz Lorenc SP.

  Adres mailowy, pod który należy zgłaszać chęć uczestnictwa, to lilianak@o2.pl.

  Jeżeli ktoś z Państwa w jakikolwiek sposób chciałby pomóc w organizacji tego Bożego Dzieła, to też zapraszamy do współpracy.

   

   

   

   

   

   

 • Egzamin gimnazjalny

  Egzamin gimnazjalny

  18.04.2018r. - część humanistyczna

  19.04.2018r. - część przyrodniczo-matematyczna

  20.04.2018r. - część językowa

  naszym gimnazjalistom życzymy potrzebnych darów Ducha Świętego.

 • Msza św. dla Rodziców

  Informujemy, że w najblizszą środę nie będzie Mszy św. dla rodziców o godz. 18.30

 • Msza św. Wspólnoty szkolnej

  W najbliższą niedzielę, 15 KWIETNIA 2018r. zapraszamy serdecznie na Mszę św. wspólnoty szkolnej. Tradycyjnie spotykamy się o godz. 10.00 w holu szkoły.

  Rada Rodziców zaprasza na niedzielną kawę do Cafe Rodzic.

  Po Mszy św. odbędzie się uroczyste podsumowanie 8 Edycji Poznańskiego Biegu im. o. Józefa Jońca SP

  Zapraszamy!!!

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • 8 Bieg im. o. Józefa Jońca SP

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  13 KWIETNIA 2018R.

  ZAPRASZAMY

  CZEKAMY

  SZCZEGÓŁÓWE INFORMACJE: http://www.bieg-jonca.pl

 • Konsultacje dla Rodziców

  KONSULTACJE DLA RODZICÓW

   

  SZKOŁA PODSTAWOWA - 10.04.2018R.

   

  KLASY 0 -3 – WEDŁUG USTALEŃ WYCHOWAWCÓW

   

  KLASY 4 – 7 – OD GODZ. 17.30 – 19.30

   

  GIMNAZJUM I LICEUM – 11.04.2018R.

   

  KONSULTACJE DLA GIMNAZJUM I LICEUM OD 18.00 – 20.00

   

  KLASY 2-3 GIMNAZJUM – GODZ. 17.00 – SPOTKANIE WSPÓLNE W HOLU SZKOŁY – Prog. Profilaktyczny „Archipelag Skarbów” - Spotkanie jest częścią całego programu w którym uczestniczą uczniowie, rodzice i nauczyciele.

   

   

 • 10.04.2010r. PAMIĘTAMY

  10.04.2010r. PAMIĘTAMY - Obrazek 1

  W 8 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej o ofiarach tej tragedii będziemy pamiętać w sposób szczególny podczas Mszy św. w kaplicy szkolnej o godz. 7.30.

 • Lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019

  1Lista_kandydatow_przyjetych_i_nieprzyjetych_do_oddzialu_przedszkolnego.pdf

  Rodzice uczniów przyjętych do szkoły potwierdzają wybór szkoły poprzez złożenie pisemnej deklaracji do 11 kwietnia 2018 roku.

  Oswiadczenie_rodzicow.pdf

 • Warsztaty dla wolontariuszy

  W minioną sobotę 07 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty dla wolontariuszy dotyczące opieki paliatywno - hospicyjnej. Młodzież gimnazjalna i licealna spotkała się  z lekarzami, pielęgniarkami i psychologiem, którzy opowiedzieli o swojej pracy z osobami przewlekle chorymi. Młodzi ludzie mogli się dowiedzieć, w jaki sposób mogą się zaangażować w działania wolontariatu w hospicjach i placówkach opiekuńczych. Najważniejszym punktem tego szkolenia była praktyka w dziedzinie paliatywnej (hospicyjnej). Uczennice i uczniowie mogli nauczyć się pomocy chorym, cierpiącym i umierającym poprzez czynności opiekuńczo-pielęgnacyjne.
  Niezwykle ważnym aspektem w działaniach wolontariusza jest podejście opierające się na etyce i wartościach moralnych wynikających z godności ludzkiej.

  Zespół Wolontariatu

 • Wykład w Instytucie Filologii Germańskiej

  Grupa osób uczących się języka niemieckiego z klasy 2 liceum, pod opieką Pani Eweliny Redmer, kolejny raz wzięła udział w wykładzie otwartym. Odbył się w ramach współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Instytucie Filologii Germańskiej. Warto wspomnieć o tym, że jednym z prowadzących wykład był nasz absolwent, student trzeciego roku germanistyki - Mikołaj Adrych.

  Tematem wykładu było znaczenie pojęcia Heimat w kulturze niemieckiej. Uczniowie dowiedzieli się, że w każdym języku istnieją słowa/pojęcia, które są bardzo silnie związane z określonym kręgiem kulturowym. Ich adekwatne przełożenie na inne języki jest często bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Wiąże się to z tym, że w trakcie różnych przemian społecznych, kulturowych i politycznych słowa te nabierały nowych znaczeń lub w wchodziły w inne konteksty znaczeniowe.

  Po wykładzie odbył się konkurs - koło fortuny, w którym naszą szkołę dzielnie reprezentowała Julia Tomaszewska z klasy 3 CLO.

  Grupa już nie może doczekać się kolejnego wykładu!

 • Sukcesy matematyczne

  W miniony piątek w Warszawie odbył się krajowy finał Konkursu Matematycznego PANGEA. Nasi uczniowie Anna Przysuszyńska i Wojciech Skowronek zostali brązowymi medalistami tego konkursu. GRATULUJEMY!!!!

 • 07.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Drzwi Otwarte 06.04.2018r..

 • DRZWI OTWARTE - nie było CIĘ z nami? OBEJRZYJ FILM PROMOCYJNY

 • Drzwi Otwarte

  Zapraszamy na Dzień Otwarty do naszej szkoły. Czekamy na WAS 6 kwietnia w godz. od 15.00 do 18.00.

  ZAPRASZAMY!!! 

  Spotkaj się z nami! Odpowiemy na Twoje pytanie dotyczące rekrutacji, naszego szkolnego życia, nauki, wydarzeń, wszystkiego co dzieje się w naszej szkole. Czekamy na WAS. DO ZOBACZENIA!!!

  Jak do nas dojechać?

   

   

 • Życzenia świąteczne

  Zmartwychwstał... przyszedł do uczniów swoich, pokazał rany po gwoździach i przebity bok i powiedział POKÓJ WAM.

  Niech nam te słowa towarzyszą w codziennym życiu i pracy. Bądźmy dla siebie nawzajem w rodzinach, miejscach pracy, szkole świadkami Zmartwychwstałego, który niesie pokój i głosi zbawienie.

  Ojcowie Pijarzy

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
  os. Jana III Sobieskiego 114
  60-688 Poznań
 • tel. 61 823 40 41
  fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy