Nawigacja

 • Turniej SUDOKU

  Turniej SUDOKU

  W piątek w Szkole Podstawowej nr 65 im. Fr. Żwirki i St. Wigury odbył się VIII Międzyszkolny Turniej SUDOKU, w którym wzięli uczniowie naszej szkoły na poziomie klas 4 - 7. Z radością informuję, że uczniowie : Barbara Gralińska z kl. 4a oraz Leon Pestka z kl. 4b zostali finalistami tego turnieju i otrzymali dyplomy. GRATULUJEMY!

 • Sukces matematyczny

  Sukces matematyczny

  W dniu 15 marca na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się konkurs Horyzonty Matematyki. Uczestniczyło w nim 200 uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Z wielką radością informujemy, że Jakub Miechowicz, uczeń klasy 8c naszej szkoły podstawowej zajął II miejsce w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
   

 • Projekt socioMovens

  Projekt socioMovens

  Od 25 lutego do 2 marca 2019 roku kilkoro uczniów trzeciej klasy naszego gimnazjum wzięło udział w kolejnej edycji projektu socioMovens, mającego na celu uwrażliwienie młodzieży na różne problemy społeczne, a także pokazanie im możliwości pomocy potrzebującym. W czasie projektu jego uczestnicy odwiedzili osoby starsze, ludzi z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową w ich domu, ale też w mieszkaniu gdzie uczą się żyć samodzielnie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach o niepełnosprawności, warsztatach języka migowego oraz pomagali w stołówce dla ubogich i bezdomnych. Do domu Zgromadzenia Księży Chrystusowców, gdzie w tym roku nocowali uczestnicy projektu, przybyło też kilku niezwykłych gości, którzy podzielili się swoim świadectwem.  Spędzone wspólnie dni to czas przeżyty bardzo intensywnie, a zdobyte doświadczenia i zawiązanie nowych znajomości to niepodważalne zyski tego projektu, którego dodatkowym atutem była otwartość jego uczestników na innych, na ich problemy,  gotowość do pracy na rzecz innych i pracy nad samym sobą, a także przyjazna atmosfera.

 • Pierwsze miejsce w konkursie "Poznań na osi czasu - 1918-2018"

  Pierwsze miejsce w konkursie "Poznań na osi czasu - 1918-2018"
  12.03.2019

  Uczennice klas trzecich naszego gimnazjum: Dominika Jopek, Aleksandra Klasa i Małgorzata Łoś,  brały udział w kolejnej edycji  międzyszkolnego konkursu plastyczno-historycznego pod hasłem Poznań na osi czasu - 1918-2018. Konkurs odbył się 12 marca na terenie  XX LO w Poznaniu. Nasze dziewczęta wylosowały temat - Most Chwaliszewo 1918, który zaprezentowały w formie malarskiej oraz w pięknym wystąpieniu przed komisją konkursową. Wśród kilkunastu prac dzieło naszych artystek zostało ocenione najwyżej.

  Nasze uczennice zdobyły pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy !!!


  Prace uczestników konkursu można podziwiać na wystawie pokonkursowej w holu Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Można również wziąć udział w głosowaniu. Praca, która uzyska największą ilość głosów, otrzyma nagrodę publiczności. Serdecznie zapraszamy na wystawę i zachęcamy do głosowania, oczywiście na pracę naszych uczennic (nr 16).

 • Wojewódzkie Konkurs Geograficzny

  Wojewódzkie Konkurs Geograficzny
  14.03.2019

  Z wielką radością informujemy, że finalistami Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego zostali: Paweł Kociucki, uczeń kl. 8b SP oraz Filip Baranowski, uczeń klasy 3A gimnazjum.  

  Serdecznie gratulujemy!!!

   

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
 • Msza św. Wspólnoty szkolnej

  Msza św. Wspólnoty szkolnej

  W najbliższą niedzielę, 17 marca 2019 r. zapraszamy serdecznie na Mszę św. wspólnoty szkolnej. Tradycyjnie spotykamy się o godz. 10.00, w holu szkoły. Będzie to czas rozpoczęcia naszych szkolnych rekolekcji wielkopostnych.

  Po Mszy św. razem z rodzicami naszych zerówkowiczów zapraszamy na turniej siatkówki oraz festyn rodzinny Gramy dla Darka. Darek Głogowski to tata jednego z naszych uczniów z klasy 0a. Uległ wypadkowi w pracy, jest praktycznie zupełnie sparaliżowany i zapadł w śpiączkę. Potrzebuje stałej i kosztownej rehabilitacji, która jest jedyną nadzieją dla niego, żony i dzieci. (więcej na https://www.facebook.com/darekkrol.pomylonejbajki). Zaraz po Mszy św. około godz 11:00-13:00 przewidujemy na holu głównym, w świetlicy i w sali gimnastycznej moc atrakcji:
  - 4 koncerty
  - w przerwach licytacje cennych nagród od 1 zł (m.in. piłka Lecha Poznań z autografami zawodników, tablet Samsung, przejażdżka Fiatem 125p, korepetycje z matematyki, model samolotu Mirage, sesja zdjęciowa i wiele innych!)
  - loteria fantowa każdy los wygrywa (500 nagród)
  - fotobudka
  - karykaturzystka
  - zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci
  - tradycyjna słodka kawiarenka w świetlicy

  Na sali gimnastycznej odbędzie się także pełen emocji turniej siatkówki 
  - Nauczyciele vs Uczniowie
  - Rodzice 0A vs Rodzice 0B

  Zebrane wsparcie zostanie przeznaczony na rehabilitację Darka.

  Serdecznie zapraszamy!!!

   

   

   

 • Baletowy sukces

  Baletowy sukces

  Z wielką przyjemnością informujemy, że Mariia Arefieva, uczennica klasy 3b naszej szkoły podstawowej oraz kółka baletowego prowadzonego Sardes Arte Lidia Zwolińska działającego przy Zespole Szkół Zakonu Pijarów im. Św Józefa Kalasnacjusza w Poznaniu, została wytypowana do uczestnictwa w V Międzynarodowych Konfrontacjach Baletowych Kołobrzeg 2019. Ten prestiżowy Konkurs trwa aż trzy dni i wymaga ogromnej siły oraz przygotowania, ponieważ wszyscy kandydaci najlepszych szkół tańca w Polsce będą rywalizować w dwóch etapach - w pierwszym na sali baletowej, a w drugim na wielkiej scenie przed publicznością. Gorąco prosimy o wsparcie i trzymanie mocno kciuków za niezwykle zdolną i pracowitą Marysię!

   

 • Zwyciezcy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego GIM

  Zwyciezcy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego GIM

  Z wielką radością informujemy, że Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego został Jakub Pilarski, uczeń kl. III b naszego gimnazjum. natomiast finalistami tego konkursu zostali Laura Tabaczyńska oraz Marcel Rojewski. Serdecznie gratulujemy!!!

 • XLIX Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

  28.02.2019

  Dwie uczennice naszego liceum Zofia Karolak z kl.1a i Zuzanna Trypucka z kl.3a dotarły do finału zawodów okręgowych XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

  Udział w części ustnej zawodów II stopnia jest dużym sukcesem naszych uczennic. Gratulujemy!!!

  Eliminacje ustne OLiJP odbędą się 9 marca 2019r. Trzymamy kciuki!

 • Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego SP

  28.02.2019

  Z wielką radością informujemy, że

  • Piotr Barański, uczeń klasy 8b,
  • Ludwik Cichoń, uczeń klasy 8b,
  • Kacper Grodzki, uczeń klasy 8a.


  zostali Finalistami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.  

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

   

 • Warsztaty w Instytucie Filologii Germańskiej

  Warsztaty w Instytucie Filologii Germańskiej
  11.02.2019

  W dniu 11 lutego uczniowie naszej szkoły z klas 3 gimnazjum oraz 1 i 2 liceum wraz z nauczycielami języka niemieckiego - Panią Moniką Koralewską-Jebarą oraz Panem Marcinem Malką uczestniczyli w warsztatach odbywających się w Instytucie Filologii Germańskiej.  Tematem warsztatów było: Niemcy - (nie)znany sąsiad?.

  Uczestnikom warsztatów zaproponowany został quiz w językach polskim i niemieckim na temat sąsiada Polski - Niemiec, w którym nasi uczniowie (Paulina Pietruszka, Maria Pelc, Michał Redmer) osiągnęli 4. miejsce i dostali drobne upominki. Warsztaty poprowadziły Antonina Balfanz, Corinna Kleinke i Astrid Kapler, które pracują w Collegium Polonicum w Słubicach i na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, prowadząc zajęcia m.in. ze studentkami i studentami specjalności Germanistyka Międzykulturowa.

  W przyszłości nasza szkoła zamierza kontynuować współpracę z Instytutem Filologii Germańskiej.
   

 • Spotkanie z ks. Sławomirem Kostrzewą

  Spotkanie z ks. Sławomirem Kostrzewą

  W najbliższy wtorek 26 lutego, zapraszamy na spotkanie z ks. Sławomirem Kostrzewą nt "Co wspiera, a co niszczy rozwój duchowy Twojego dziecka".

  Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30, w holu szkoły.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Sukces matematyczny

  Sukces matematyczny

  Z wielką rodością informujemy, że Michał Redmer, uczeń kl. III naszego gimnazjum dotarł do finału XIV Olimpiady Matematycznej Juniorów.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Laureat Konkursu Chemicznego

  Laureat Konkursu Chemicznego

  Z radością informujemy, że Marcel Rojewski, uczeń kl. III c naszego gimnazjum został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Centrum Kultury Calasanz

  Centrum Kultury Calasanz

  Zapraszam chętnych Ojców z synami na wspólne granie w piłkę nożną w sobotę 16.02 w godzinach 10:00-11:30. Zabieramy ze sobą strój sportowy.

 • 9. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP

  9. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP

  Już dziś, w piątek, 1 lutego o godz. 19:00 startujemy z zapisami! do 9 Poznańskiego Biegu im. o. Józefa Jońca SP

  Zapisać możesz się tutaj: http://www.bieg-jonca.pl/9-poznanski-bieg-jonca/rejestracja-uczestnikow/

 • Zebrania dla rodziców

  Zebrania dla rodziców

  Zapraszamy na zebrania według harmonogramu:

   

  05.02.2019r. Szkoła Podstawowa

  kl. 0 - III - w godz. ustalonych przez wychowawcę

  kl. IV - VIII - o godz.18.00 - spotkanie z wychowawcami w klasach

   

  06.02.2019r. kl. III Gim., Liceum Ogólnokształcące

  godz. 18.00 - spotkanie z wychowawcami w klasach

   

 • Sukcesy naszych uczniów

  Sukcesy naszych uczniów

  W dniu 29 stycznia uczniowie 16 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego  uczestniczyli w IV edycji Seminarium Naukowego pt. Matematyczne Laboratorium Kultury współorganizowanym przez Zakład Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szkołę Podstawową nr 2 w Plewiskach, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu oraz Centrum Praktyk Edukacyjnych w Poznaniu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych: Marta Przysuszyńska, Piotr Barański i Ludwik Cichoń.
  Z wielką radością informujemy, że w konkursie matematycznym nasz zespół zajął III miejsce.  
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
  os. Jana III Sobieskiego 114
  60-688 Poznań
 • tel. 61 823 40 41
  fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy