Nawigacja

 • Sukces w XI Wielkopolskim Konkursie Historycznym

  Sukces w XI Wielkopolskim Konkursie Historycznym

  Z radością zawiadamiamy, że Paweł Kociucki uczeń klasy VII B zajął trzecie miejsce w XI Wielkopolskim Konkursie Historycznym im. ks. prof. Edwarda Nawrota Polskie powstania narodowowyzwoleńcze w XIX wieku, który miał miejsce 21.10.2017 w SP nr 28 w Poznaniu. Wysoką 8 lokatę zajęła Zuzanna Krawczyk uczennica klasy VII A. Pawłowi i Zuzannie oraz pozostałym uczniom naszej szkoły życzymy dalszych sukcesów.

 • Wyjazd do Wolfsburga

  W piątek 20 października uczniowie klas 3b Lo, 2b Lo i 3c Gim spotkali się pod szkołą o 4.45. Wstać nie było łatwo, ale było warto. Gdy już wszyscy dotarli pod szkołę, wyruszyliśmy w pięciogodzinną podróż do naszego celu. Po drodze nie obyło się bez przygody, chwilę po przejechaniu granicy, zatrzymała nas straż graniczna, na szczęście okazało się, że nie przewoziliśmy nic zakazanego. O 11 weszliśmy do centrum nauki, w którym mogliśmy dowieść słuszność wielu praw fizycznych i przekonać się, że to czego uczą nas w szkole rzeczywiście jest prawdą. Po tym jakże pracowity przedpołudniu udaliśmy się do miasteczka samochodowego, w którym mogliśmy podziwiać najnowsze modele marek należących do VW. Po tym zwiedzaniu każdy zapragnął wrócić do Poznania jakimś konkretnym samochodem, a niektórzy nawet kilkoma. Ostatnim punktem programu był rejs statkiem po rzece, podczas którego mogliśmy podziwiać wcześniej zwiedzanie obiekty z wody, chociaż niektórzy woleli w tym czasie się zdrzemnąć. Około 17 udaliśmy się w drogę powrotną aby dotrzeć do Poznania o 23.30. Ten dzień dostarczył nam wielu wrażeń i chętnie zostalibyśmy w Niemczech trochę dłużej.


  Ania Krzyżaniak IIIB Lo

 • Listopad poetycko....

  Listopad poetycko...

  Drodzy Piszący (Wiersze) i Drogie Piszące (Wiersze)!

  organizujemy kolejny Listopad Poetycki, w czasie którego planujemy wieczorne spotkanie poetyckie. Chcemy, by Wasza twórczość została zaprezentowana i wybrzmiała wśród Waszych Przyjaciół.

  Wydamy na tę okoliczność jednodniówkę, by zostało po spotkaniu coś mniej ulotnego niż pamięć o przeczytanym/wysłuchanym wierszu.

  Zatem poszukujemy osób rysujących, którzy ozdobią ową jednodniówkę.

  Natomiast Osoby piszące prosimy o nadsyłanie propozycji utworów do swoich nauczycieli/nauczycielek języka polskiego. Prawdopodobnie będziemy musiały/li dokonać wyboru tekstów (do 3 listopada). Prosimy więc o wyrozumiałość.

  Osoby grające i śpiewające - zgłaszajcie się: znakomicie byłoby, gdyby udało się przeplatać lekturę z wykonaniami poezji już wyśpiewanej (covery wierszy Baczyńskiego, Lipskiej w wykonaniu Turnaua, piosenki Dylana, Osieckiej, T.Love - co Wam w duszy gra).

  Poszukujemy osób rysujących, którzy ozdobią ową jednodniówkę

  Zapraszamy do współtworzenia wydarzenia i zgłaszania się,

  Joanna Roszak

  Anna Witczak-Noj

  Sylwia Janura-Stanikowska

  Krystyna Kajuth

  Krystyna Przesławska

  Agnieszka Jarosz

 • Centrum Kultury Calasanz

  Bardzo serdecznie zapraszamy na najbliższe wydarzenia, które będą miały miejsce w naszej szkole w ramach szkolnego Centrum Kultury Calasanz:
  - 21.10 (sobota) od godziny 10:00-11:00 zumba dla mam z córkami oraz z synami (jeżeli będą chętni:)- po spotkaniu mała czarna w miłym towarzystwie:)- dla dzieci 0-5 lat będzie zorganizowana opieka (mamy mogą ćwiczyć, dzieci będą pod opieką wykwalifikowanej kadry:)

  Nowości w ramach Centrum Kultury Calasanz:
  UWAGA: dotyczy tylko dzieci z klas 1 SP

  ZAJECIA PRZYRODNICZE - CZWARTEK OD GODZINY 12;55 DO 13:40 (SALA NR 5)

  LOGUŚ-ZAJECIA MATEMATYCZNO-LOGICZNE- PIATEK OD GODZINY 12:55 DO 13:40 (1 GRUPA) ORAZ OD 14:00-14:45 (2 GRUPA) (sala nr 5)

  PROWADZACA ZAJĘCIA: P. KASIA PIOTROWSKA- NASKRĘT

  4. Zajęcia dla chętnych dzieci ( z klas 1-7 SP) z JĘZYKA ŁACIŃSKIEGO !!!. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w takich zajęciach odbędzie się w najbliższy czwartek 19.10 na dużej przerwie (12:35-12:55) w sali nr 4.
  Prowadzaca zajęcia p. Iga Kwiatkowska

  5. Podróże po Ziemi Świetej- chciałbym Państwa zaprosić na cykl spotkań o Ziemi Świetej z osobą, która kiedyś zawodowo pełniła rolę przewodnika grup turystycznych po tym miejscu. W sposób szczególny zaproszenie kieruję do rodziców, dziadków, ale również naszej młodzieży, czy też chętnych dzieci, które będą zainteresowane taką tematyką.
  Spotkania odbywać się będą w kazdy 3 czwartek miesiąca- najbliższe 16 listopada (czwartek) o godzinie 16:00. Po spotkaniu mała czarna i ciacho
  Prowadząca zajęcia p. Teresa Pudłowska

  Uwaga!
  W celu przygotowania się do zajęć proszę o zgłoszenie swojego uczestnictwa przez Librusa lub w szkole.


  Serdecznie zapraszamy
   

 • Spotkanie z pracownikami poznańskiego ZOO

  Spotkanie z pracownikami poznańskiego ZOO

  W dniu 16 października  2017 roku odbyło się spotkanie z pracownikami Nowego Zoo w Poznaniu. Dla uczniów została przygotowana prelekcja multimedialna dotycząca roli zoo. Młodzież dowiedziała się, że do podstawowych zadań ogrodów zoologicznych należy: utrzymanie puli genowej gatunków zagrożonych wyginięciem, przygotowanie projektów reintrodukcji, azylowanie zwierząt, edukacja społeczna i przyrodnicza. Ciekawy sposób przekazania informacji zainteresował wszystkich uczniów.

 • Sukces naszych uczennic

  Z przyjemnością zawiadamiamy, że prace dwóch uczennic naszej szkoły, Zofii Karolak z klasy 3 b gimnazjum oraz Joanny Sudoł z klasy 3 a liceum, zostały zakwalifikowane do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu twórczego pisania "Giętkie pióro" organizowanego w ramach Roku Josepha Conrada.

  Trzymamy kciuki i życzymy połamania piór!

 • XVII Dzień Papieski

  16 października 2017 w naszej szkole obchodziliśmy XVII Dzień Papieski.
  Z tej okazji została zorganizowana zbiórka pieniędzy na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  Uzbieraliśmy 445,35 zł.
  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w udział!
  Komisyjnie zostały też wylosowane dwie płyty zespołu ARKA NOEGO. Szczęśliwcami w tym roku okazały się Gabrysia Janas z klasy 1b SP oraz p. Dorota Wawrzyniak ze sklepiku szkolnego. Gratulujemy!
  Do wygranej dołączmy autografy muzyków zespołu LUXTORPEDA.
  Nagrody będą do odbioru w małym pokoju nauczycielskim u p. Wandy Śpikowskiej.
  Jeszcze raz dziękujemy i zachęcamy do udziału w podobnych akcjach!

 • Wyjazd integracyjny kl. VII

  W czwartek 5 października 2017r. odbył się wyjazd integracyjny klas siódmych do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. MRU jest jedynym z największych umocnień obronnych w Europie. Program wyjazdu łączył w sobie zajęcia mające na celu bliższe poznanie się uczniów klas siódmych A, B i C z wycieczką edukacyjną.

  Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzenie małego muzeum wojskowego, gdzie dowiedzieliśmy się o historii tego miejsca. Następnie zwiedziliśmy  bunkier NIETOPEREK. Oprowadzał nas przewodnik, który opowiadał nam jak powstał i do czego Niemcy go wykorzystywali. Obecnie zakamarki tego miejsca stały się miejscem idealnym jako schronienie dla nietoperzy, które uwielbiają warunki panujące w bunkrach. Po zwiedzeniu zabytku czekało na nas ognisko przy którym ogrzaliśmy się i odpoczęliśmy. Wycieczka zakończyła się przyjazdem do szkoły o godz. 16:30.

  Zuzanna Krawczyk, 7A

 • Europejski Dzień Języków Obcych

  Grawitacja, tkanka, dodawanie, rzeczownik w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim czy francuskim?
  W minionym tygodniu obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Na lekcjach młodzież gimnazjum i liceum poznawała słownictwo z różnych dziedzin w językach obcych, nauczanych w klasie. W szkole pojawiły się plakaty wykonane przez uczniów a na długich przerwach można było posłuchać piosenek w różnych językach.
  Mamy nadzieję, że to wydarzenie przypomniało wszystkim, dlaczego warto uczyć się języków obcych.

 • Sukces

  Miło nam poinformować, że uczennica naszego liceum, Anna Krzyżaniak z kl. III b LO, została wybrana do Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

  Gratulujemy!

 • Sportowe zwycięstwo

  W sobotę uczennica kl 2c Gimnazjum ,zawodniczka KS Sobieski Gabriela Spuła wywalczyła wysoko punktowane 5 miejsce podczas Mistrzostw Młodziczek Makroregionu.W zawodach startowały zawodniczki z czterech województw.
  Gratulacje dla Gabrieli - oby tak dalej!!!!
   
 • ZBYT ZAJĘCI BY SIĘ NIE MODLIĆ.

  ZBYT ZAJĘCI BY SIĘ NIE MODLIĆ.
  Wszystkie mamy zapraszamy na spotkania modlitewne, na których w oparciu o lekturę Słowa Bożego wstawiamy się za naszymi dziećmi i szkołą do BOGA. Spotykamy się w KAŻDY PIĄTEK godz.8.20- 9.00 w kaplicy szkolnej

   

  Zaprasza grupa mam

 • zastępstwa

  Zmiany w jutrzejszym planie lekcji znajdują się w zakładce ZASTĘPSTWA.

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  Z radośćią informujemy, że uczeń naszego liceum Mikołaj Figlerowicz z kl. III c otrzymał w tym roku szkolnym Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

  GRATULUJEMY

 • Sportowe rozgrywki rodzinne

  W ramach Centrum Kultury Calasanz powstałym w naszej szkole od tego roku szkolnego spotkaliśmy się w sobotni poranek 23.09 wraz z dziećmi i ich tatusiami by wspólnie cieszyć się swoją obecnością rozgrywając rodzinny mecz piłki nożnej. Serdecznie dziekuję za wspólną zabawę i liczną obecność wszystkim przybyłym Tatusiom ze swoimi synami. Już dziś serdecznie zapraszam na kolejne sportowe spotkanie, które odbędzię się w październiku. Więcej informacji na temat Centrum Kultury Calasanz rozpoczynającym działalność w naszej szkole znajdziecie Państwo w Librusie.
  Z pozdrowieniami
  Krzysztof Juchacz

 • Wyjazdy językowe

  Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną ofertą wyjazdów językowych:

  Oferta_-_KROLEWSKI_LONDYN.pdf

  Irlandia_i_Irlandia_Polnocna.pdf

 • Zebranie Rady Rodziców

  Zebranie Sprawozdawczo -Wyborcze Rady Rodziców odbędzie się dnia 26 września 2017 o godz. 18.00 w świetlicy szkolnej.

 • Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018:

  4 WRZEŚNIA 2017R.

  SZKOŁA PODSTAWOWA (kl. 0 - VII)

  godz. 9.30 - Uroczysta Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

  po Mszy św. spotkanie z wychowawcami w klasach, w szkole.

  GIMNAZJUM I LICEUM

  godz. 11.00 - Uroczysta Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

  po Mszy św. spotkanie z wychowawcami w klasach, w szkole.

   

  ZAPRASZAMY

 • Funkcjonowanie szkoły w czasie wakacji letnich

  Informujemy, że sekretariat szkoły w czasie wakacji letnich będzie czynny:

  od 26.06. do 30.06. - w godz. 7.30 - 15.30

  od 03.07. do 21.07. - w godz. 9.00 - 13.00

  od 24.07. do 28.07. - w godz. 9.00 -13.00

  od 31.07. do 04.08. - w godz. 9.00 - 13.00

  od 07.08. do 22.08. - sekretariat nieczynny

  od. 23.08 do 31.08 - w godz. 9.00 - 15.00

 • Obóz integracyjny dla uczniów kl. I LO

  Witajcie drodzy Kandydaci do naszego pijarskiego LO! Cieszymy się, że wybieracie naszą Szkołę i że decydujecie się na tę trzyletnią, wspaniałą przygodę. Aby ją dobrze rozpocząć wyjedziemy na OBÓZ INTEGRACYJNY, na blogu http://oi2017mikoszewo.blogspot.com/ znajdziecie wszystkie potrzebne i bieżące informacje. ZAPRASZAMY

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
  os. Jana III Sobieskiego 114
  60-688 Poznań
 • tel. 61 823 40 41
  fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy