Nawigacja

ŚWIETLICA

Aktualności

Dzień dobry,
informacje na najbliższy tydzień:
1. Od poniedziałku rozpoczynamy w naszej szkole roraty, które będą odprawiane o godzinie 7-15 w świetlicy- dla dzieci nie uczestniczących we mszy św świetlica od godziny 7 do 8 będzie w sali nr 1. Bardzo proszę wszystkich chętnych rodziców na zakończenie mszy św. o pomoc przy ustawieniu krzeseł i stołów w świetlicy.

2. Serdecznie dziękuję za ofiarowane produkty oraz cegiełki materialne na pierniki. Zebraliśmy 420 zł. Za zebrane środki kupiliśmy już brakujące składniki. 

3. Do końca tego tygodnia można jeszcze przynieść ozdobę bożonarodzeniową wykonana wspólnie z dziećmi i rodzicami. Wszystkie ozdoby trafią później na szkolny świąteczny kiermasz. W ten sposób będziemy chcieli wspomóc naszych gimnazjalistów w uzbieraniu potrzebnych środków na pielgrzymkę do Rzymu, która odbędzie się w kwietniu 2018 roku.

4. Jak Państwo wiecie wymieniamy się z rożnymi świetlicami z całej Polski korespondencją- listami i kartkami. W związku ze zbliżającymi się świętami chcielibyśmy do zaprzyjaźnionych świetlic wysłać kartki- potrzebujemy ok. 40 pięknych kartek zrobionych samodzielnie przez dzieci- w kartkach nie zamieszczamy życzeń-  życzenia będziemy pisać w szkole! Na kartki czekamy do 15 grudnia. Zachęcamy dzieci do wykonania tego zadania w domu.

5. W świetlicy pojawiła się już powoli świąteczna dekoracja, w najbliższych dniach będziemy z dziećmi kontynuować pracę nad resztą wystroju.

6. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie plastycznym Mój ulubiony bohater baśniowy organizowanym przez SP w Koninie. Ostateczne wyniki poznamy 15 grudnia. Trzymajmy kciuki za naszych uczniów- więcej informacji na ten temat przesłałem Państwu w osobnej wiadomości.

7. Przypominam o konieczności zmiany obuwia, która obowiązuje na terenie całej szkoły oraz o noszeniu Pijarki.

8. Bardzo proszę zadbać o ciepłe ubrania dla dzieci- przy odpowiedniej pogodzie wychodzimy na boisko, ale i tak jest już zimno. Warto zadbać o czapkę, szalik i rękawiczki.

9. Chętne osoby prosimy o przyniesienie wafli ryżowych oraz paluszków i wody niegazowanej. 

10. Bardzo proszę o poważną rozmowę z dziećmi na temat odpowiedniego korzystania i zachowania się w wc. W minionym tygodniu cała męska toaleta była zabrudzona rozlanym mlekiem oraz kefirem. Na ścianie przylepione były kulki papieru toaletowego (pominę już fakt na co były przylepione...), a w czwartek w pisuarze leżały obgryzione przez kogoś gruszki...

11. Do 22.12 bardzo proszę zabrać pozostawione w kąciku rzeczy znalezionym ubrania. Po tym czasie ubrania zostaną spakowane do worków.

12. Przypominam o rozsądnym i bezpiecznym parkowaniu aut na płycie boiska od strony SP. Pamiętajmy proszę bardziej  o bezpieczeństwie dzieci niż własnej wygodzie.

13. Serdecznie dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości na rzecz świetlicy w minionym tygodniu.

Pozdrawiam
Krzysztof Juchacz

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
    os. Jana III Sobieskiego 114
  • tel. 61 823 40 41
    fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy