Nawigacja

ŚWIETLICA

Oferta kulturalna

Dzień dobry,
propozycje kulturalne na najbliższy weekend:
1. Brama Poznania
Z klocków. Jak poukładać miasto
Wystawa trwa od 29 września do 2 grudnia. Odbywać się będą także warsztaty i spotkania poświęcone odkrywaniu dziedzictwa i krajobrazu miasta.

Jakie cechy powinien mieć zabytek? Czym jest w krajobrazie dobre sąsiedztwo? Dlaczego opieka nad zabytkami jest zadaniem społecznym oraz czy warto dbać wyłącznie o budynki? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć wśród historii poznańskich budynków. O pięciu z nich opowiemy na wystawie w Bramie Poznania.

Na wszystkie warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły wkrótce na www.bramapoznania.pl

2. 10.11
MUZYKOTECZKA - Magiczna historia o zaczarowanym flecie
godz. 10:00 i 11:00
Pro Sinfonika, ul. św. Marcin 80/82 ap. 56
Sala Lubrańskiego

To wyjątkowy cykl koncertów skierowany do najmłodszych dzieci w wieku 0-5 lat. Zajęcia mają na celu rozbudzić ich wyobraźnię muzyczną, nauczyć poczucia rytmu oraz aktywnego słuchania.
Koncerty te są doskonała okazją do poznania instrumentów muzycznych,  osłuchania się ze wspaniałymi dziełami, a nawet do podjęcia pierwszych prób muzykowania. Czas i formuła dostosowane są do wieku i możliwości percepcyjnych odbiorców, a utwory przeplatane są opowieściami o muzyce i animacjami.  Wszystkich chętnych zapraszamy raz w miesiącu, do Sali Lubrańskiego. Przeciętny czas koncertu to 30 minut.

3. 10.11
Nauka-Polska w Laboratorium Wyobraźni
Godz: 10:00, 12:30
W przeddzień setnej rocznicy odzyskania niepodległości, przyjrzyj się razem z nami dokonaniom polskich naukowców i zobacz jak wiele jest polskich śladów w światowej nauce!
Co łączy Polaków i esperanto? Co anglojęzyczna nazwa walkie-talkie ma wspólnego z Polską? Co łączy tlen i warzywa? I co ma czekolada do matematyki? Na te oraz wiele, wiele innych pytań odpowiemy w trakcie wydarzenia NAUKA POLSKA- wspólnie odkryjmy to, co nieodkryte.

Atrakcje:
W Experymentarium czekają na Was zajęcia pn.  NAUKA POLSKA- wspólnie odkryjmy to, co nieodkryte. Będą to warsztaty multidyscyplinarne nawiązujące do osiągnięć polskich naukowców w takich dziedzinach, jak fizyka, chemia czy matematyka. Uczestnicy będą mieli możliwość wykonać serię eksperymentów, które pozwolą im nie tylko zrozumieć na pozór trudne zjawiska, ale także nauczyć się nowych pojęć czy sposobów rozwiązywania zagadek logicznych.
Zwiedzanie Wystawy Czerwonej, czyli zabawa na interaktywnej sali naukowej połączone z poznawaniem polskich naukowców i ich dokonań w poszczególnych dziedzinach nauki. Uczestnicy będą mieli okazję odkryć tajniki hydrostatyki, hydrodynamiki i elektryczności, a także magnetyzmu i ciśnienia. Ponadto zwiedzanie ekspozycji będzie znakomitą okazją do obserwowania fizycznych zjawisk związanych ze światłem.

Czas trwania: 2h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=29data=2018-11-10
Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

4. 10.11
Z Bajki os. Przyjaźni 125 C
wstęp - bon na książkę o wartości 20 zł
Poranek literacki z ważnymi pytaniami o Polskę i Ciebie
godz. 11:00

Jaki znak twój? - zapytuje dziecko nie Stanisław Bełza, ale tym razem, po stu latach od odzyskania niepodległości Michał Rusinek. Zadaje dzieciom pytania z Katechizmu polskiego dziecka i proponuje odpowiedzi na miarę współczesnego małego Polaka, ucznia, sąsiada, mieszkańca miasta czy wsi. Pyta na przykład, co to jest Historia i do czego nam służy, jak się splata z naszymi małymi osobistymi historiami. Gdzie mieszka ojczyzna i gdzie ona jest, kiedy wyprowadzimy się z Polski?
Uwierz mi, młody czytelniku, nie jesteś za młody na taką rozmowę i na to spotkanie!

5. szczegółowy program uroczystości 11.11 na ulicach miasta Poznania dostępny jest na  http://www.poznan.pl/mim/swmarcin/-,p,221,8988.html

6. 11.11
Powstańcze śpiewy poznańczyków
Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w dniu 11 listopada o godz. 13. w Muzeum Archidiecezjalnym.

W tym dniu w Domu Kultury JĘDRUŚ o godz. 16.00 Wieczór pieśni patriotycznych i żołnierskich z Chórem Festa Decoro. Wstęp wolny.

Dobrego radosnego świętowania!
Krzysztof Juchacz

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
    os. Jana III Sobieskiego 114
    60-688 Poznań
  • tel. 61 823 40 41
    fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy