Nawigacja

KONKURSY i OLIMPIADY SUKCESY 2013/2014 SUKCESY 2014/2015 SUKCESY 2015/2016 SUKCESY 2016/2017 Sukcesy 2017/2018

KONKURSY i SUKCESY

Miło nam poinformawać, że:

W konkursie historycznym Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania "Poznań, Wielkopolska w latach 1919-1939 - fakty, ludzie, wydarzenia", w kategorii szkół gimnazjalnych: Agata Wojciechowska z kl. I b gim otrzymała wyróżnienie, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Karol Tomczak z kl. II b LO zajął I miejsce, Tomasz Bekas z kl. III b LO, zajął II miejsce, Karolina Ziomek i Adrian Ciołkowski z kl. I b LO zajęli III miejsce oraz Maja Muzyk z kl. I b LO otrzymała wyróżnienie.

W V edycji konkursu ogólnopolskiego " Losy Bliskich i losy Dalekich - dzieje Polaków w latach 1914 - 1989" finalistami etapu wojewódzkiego zostali: w kategorii gimnazjów - Barbara Mikołajewska,  w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - Adrian Szlegel

Uczniowie Ci będę uczestniczyć 07 czerwca w ogólnopolskim finale konkursu w Krakowie.

W konkursie " Poznań - wczoraj,dziś,jutro" - organizowanym przez UAM i Fundację Rozwoju Miasta Poznania finalistkami zostały Dominika Jaśniewicz, Adrianna Patelska i Justyna Starczewska.

W Polsko - Ukraińskim Konkursie Fizycznym LWIĄTKO - uczniowie: Piotr Futymski (6 miejsce w Polsce), Jakub EichnerMarek Gulczyński,Krzysztof Puzio, zostali laureatami. http://lwiatko.org/index.php?opt=11#lwiatko2014

W XVIII Konkursie wiedzy o Wielkopolsce - Michał Redmer - uczeń kl. IV b, został laureatem I miejsca, Jadwiga Cichoń - uczennica kl. IV a, została laureatką III miejsca.

W VI Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym "KLIO" - Jakub Figlerowicz - uczeń klasy Va, zajął I miejsce w województwie wielkopolskim.

W Konkursie ZŁOTA ŻABKA - Tomasz Tuchołka - uczeń kl. VI a, został laureatem, Szymon Pasternak - uczeń kl. VIb otrzymał wyróżnienie, natomiastPiotr Futymski - uczeń kl. II G, w Konkursie ZŁOTA ŻABA, otrzymał wyróżnienie.

W Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym dla Szkół Ponadgimnazjalnych - Jan Maciorowski - uczeń kl. IIc LO, został finalistą.

W Międzyszkolnemy Konkursie Matematycznym dla uczniów kl. VI m. Poznania i okolic - Mateusz Król i Tomasz Tuchołka - uczniowie kl. VI a, zostali Laureatami II stopnia. 

W Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów kl. IV m. Poznania i okolic - Jakub Pilarski - uczeń kl. IV b, został Laureatem III stopnia.

W Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego - Zofia Krynicka, uczennica kl. II b G, została laureatką.

W Konkursie Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - Dominik Jakubczyk, uczeń kl. III b G, został laureatem.

W Wojewódzkim Konkurskie Matematycznym - Tomasz Tuchołka i Mateusz Król - uczniowie kl. VI a zostali laureatami.

W Konkursie Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej - Wiktoria Lis, uczennica kl. III b G, została finalistką.

W Wojewódzkim Konkursie Chemicznym - Cezary Budziński, uczeń kl. III b G, został laureatem.

W Wojewódzkim Konkursie Fizycznym - Piotr Futymski, uczeń kl. II a G, został Laureatem, natomiast Cezary Budziński, uczeń kl. III b G, został finalistą.

W Wojewódzkim Konkursie Geograficznym - Julia Krzemień, uczennica kl. III c G, Mikołaj Figlerowicz uczeń kl. II b G zostali laureatami.

W Konkursie Horyzonty Matematyki Kornelia Rzepczyk, uczennica kl. VI b, zdobyła I miejsce (w konkursie brało udział 200 uczestników), natomiastSzymon PasternakTomasz Tuchołka i Mateusz Król - otrzymali wyróżnienia.

W Wojewódzkim Konkursie Historycznym - Piotr Kociucki - uczeń kl. III c G, został Laureatem.

W Pucharze Polski w zapasach - Michał Całka, uczeń kl. II a G, został Finalistą i zakwalifikował się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych.

W Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego - Hiacynta Bielecka, uczennica kl. VI a SP, została Laureatką.

W Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym - Mateusz Król, uczeń kl. VI a SP, został Laureatem.

W Wojewódzkim Konkursie Jezyka Niemieckiego - Dawid Runowski, uczeń klasy 2a G został Laureatem.

W III Ogólnopolskim Konkursie o Żołnierzach WyklętychBarbara Mikołajewska z kl. 2c G, zajęła pierwsze miejsce w Wielkopolsce w kategorii esej literacko-historyczny.

W Konkursie Sowa Matematyczna Tomasz Tuchołka, uczeń kl. VI a SP, został Laureatem.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy p. Małgorzacie Markowskiej, p. Agnieszce Eichner, p. Danieli Dulskiej, p. Annie Komar, p. Joannie Kuć, p. Ewelinie Redmer, p. Annie Stachowiak, p. Anicie Popendzie, p. Marzannie Kortus, p. Piotrowi Malinowskiemu, za pracę i przygotowanie uczniów do konkursów.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym Omnibus 2014

W konkursie wzięło udział 5578 uczniów z całej Polski. Uczestników klas 2 było 559, natomiast klas 3 - 1071.

Klasy 2 SP

ANIELA BOCIEK   - 1 miejsce w województwie,  44 miejsce w kraju

KATARZYNA MULTANIAK   - 7 miejsce w województwie, 188 miejsce w kraju

DIEGO KOWALCZYK  - 8 miejsce w województwie, 205

Klasy 3 SP

MAKSYMILIAN MAZUR  - 1 miejsce w województwie ,  10 miejsce w kraju

PIOTR BARAŃSKI  - 4 miejsce w województwie , 54 miejsce w kraju

MARTA PRZYSUSZYŃSKA - 9 miejsce w województwie, 133 miejsce w kraju

MARIANNA ŻAK  - 10 miejsce w województwie,  177 miejsce w kraju

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miło nam poinformować, że nasza reprezentacja zdobyła I miejsce na Parafiadzie Środowisk Pijarskich w Krakowie.

Impreza odbyła się w dniach 1-4 maja.

Naszą szkołę reprezentowali:

ze Szkoły Podstawowej:

Maciej Berkau, Stanisław Hapke, Jakub Kolasiński, Antoni Kwiatkowski, Mateusz Król, Szymon Pasternak, Maksymilian Springer, Jan Tomczak

z Gimnazjum:

Nikodem Bukowiecki, Łukasz Fabjański, MArek Gulczyński, Jędrzej Kosiński, Konrad Szewczyk, Mateusz Świercz, Mateusz Pełka

Opiekunami podczas wyjazdu byli p. Damian Naskręt i o. Arkadiusz Swat.

Na sukces złożyły się zwycięstwa w piłce nożnej, w piłce koszykowej, w biegach przełajowych, w tenisie stołowym, w konkursach wiedzowych. Dziękujemy za wolę walki i sportową postawę.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z radością informujemy, że Dorian Komar, uczeń naszej Szkoły Podstawowej zdoby  I miejsce w Konkursie wiedzy o Wielkopolsce.

Bardzo cieszymy się z kolejnych sukcesów naszych uczniów i gratulujemy zwycięzcy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wielką radością informujemy, że grupa teatralna z kl. III LO zakwalifikowała się do ścisłego finału Internetowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych.

Zgłosiło się 177 szkół z całej Polski chętnych do wzięcia udziału w konkursie. Prace oceniane były w trzech etapach. Pierwszy, to wojewódzkie jury, w których skład wchodzą m.in. przedstawiciele świata kultury, kuratorium i mediów, drugi – ogólnopolskie jury składające się m.in. z artystów, aktorów i ludzi kultury,ostatni etap należy do internautów, którzy spośród sześciu finałowych przedstawień wybiorą trzy zwycięskie, po jednym w każdej kategorii wiekowej. Wśród tych sześciu zespołów jest nasz szkolny. 

Głosowanie rozpocznie się 18 listopada i potrwa do 27 listopada. Ogłoszenie laureatów odbędzie się podczas uroczystej gali w Warszawie, 8 grudnia br. TVP Regionalna pokaże finałowe przedstawienia Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych w dniach 20-22 listopada i 25-27 listopada oraz galę finałową 8 grudnia. GORĄCO ZACHĘCAMY DO WSPARCIA NASZYCH UCZNIÓW.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wielką radością informuję, że uczniowie kl. III naszego gimnazjum Mikołaj Kostka i Marcin Szymoniak, zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

Laureatom bardzo serdecznie gratulujemy!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów:

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego - Patryk Ziehlke, uczeń klasy 6b SP, 

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego - Aleksander Pawlikowski, uczeń klasy 6b SP,

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego - Jonasz Firlej, uczeń klasy 3b G,

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego - Joanna Zgoła, uczeń klasy 3c G.

GRATULACJE dla naszych uczniów!!!, PODZIĘKOWANIA dla nauczycieli!!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasi uczniowie zasiądą w Jury Festiwalu Filmowego Ale Kino!

Agnieszka Całka i Mikołaj Kostka będą brać udział w siedmioosobowym Jury Dziecięcym Filmów Aktorskich.

I Wojewódzki Konkurs Poezji Religijnej

Cztery uczennice naszej szkoły przeszły do kolejnego etapu konkursu recytatorskiego. 

Gimnazjum: Elżbieta Kawiatkowska, Klaudia Boguszewska

Liceum: Katarzyna Pałgan, Dominika Jaśniewicz

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
    os. Jana III Sobieskiego 114
  • tel. 61 823 40 41
    fax. 61 823 40 41

Nasi Partnerzy