• Zapraszamy na niedzielną Eucharystię

 • Piłkarskie powołanie

  Miło nam poinformować, że zawodnik Akademii Piłkarskiej Champions Poznań i uczeń naszej szkoły - klasy Vb - Aleksander Michalak został po raz kolejny powołany na konsultację do kadry powiatu poznańskiego w piłce nożnej w kategorii ORLIK E1. Będzie miał możliwość sprawdzić swoje umiejętności na tle graczy Lecha, czy Warty Poznań. BRAWO OLEK!!! Za Ciebie i za Twój rozwój trzymamy kciuki !!!! 

 • Rodzicu, pamiętaj, że...

  ...do szkoły mogą przychodzić tylko uczniowie bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.

 • Pierwsze śluby zakonne naszego absolwenta

  12 września obchodzimy święto patronalne naszego Zakonu. Jest to również dzień, w którym nowicjusze, po rocznej formacji, składają swoje pierwsze śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa oraz szczególnej troski o wychowanie dzieci i młodzież.

  W tym roku, na ręce ojca Prowincjała Mateusza Pindelskiego, pierwszą profesję złożyli Łukasz Fabijański i Karol Mystkowski Uroczystość odbyła się w kościele pw. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. Obydwaj byli uczniami pijarskich szkół: Łukasz jest absolwentem szkoły podstawowej i gimnazjum w Poznaniu, a Karol jest absolwentem gimnazjum i liceum w Elblągu.

  Neoprofesi przyjęli nowe imiona zakonne, Łukasz od św. Pawła i Karol od św. Jana Chrzciciela.

  O. Mateusz Pindelski podczas wygłoszonego kazania wytłumaczył - Kiedy Bóg zmienia człowieka, zmienia jego imię. Tak było w życiu Maryi. To właśnie Jej postać zainspirowała św. Józefa Kalsancjusza, który przybrał jej imię w zakonie - św. Józef Kalasancjusz od Matki Bożej. O. Prowincjał zaznaczył, jak wielką rolę w życiu neoprofesów pełnią rodzice. To w sakramencie chrztu świętego przekazali im swoją wiarę, która przez lata rozwijana i pielęgnowana, doprowadziła ich do dzisiejszego dnia.

  Eucharystii przewodniczył o. Prowincjał Mateusz Pindelski, a koncelebrowali ją wraz z nim ojciec Magister Nowicjatu - Łukasz Adamusiak oraz pijarzy z placówek z całej Polski, z Elbląga, Poznania, Warszawy, Jeleniej Góry, Krakowa z Wieczystej, Akacjowej i Pijarskiej. W tym dniu nowicjuszom towarzyszyła również najbliższa rodzina, przyjaciele i parafianie. 

  Swoje śluby zakonne odnowili pijarscy klerycy, którzy byli obecni podczas uroczystości. O oprawę muzyczną liturgii zadbał zespół prowadzony przez Gabrielę Wąsacz.  

 • 10. Bieg im. o. Józefa Jońca - przypomnienie

  10. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP został przełożony na 9 kwietnia 2021 roku.

  Jak czytamy na stronie biegu 10. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP przeniesiono na 9 kwietnia 2021 roku. Decyzję taką podjęto ze względu na trwającą epidemię koronawirusa SARS-CoV-2.

   

  Więcej informacji oraz aktualności dotyczące biegu na stronie biegu i naszych mediach społecznościowych.

   

  Zachęcamy do treningów i biegania rekreacyjnego. Do zobaczenia!

 • Lista podręczników na rok szkolny 2020/2021

  Lista podręczników na rok szkolny 2020/2021 znajduje się na stronie biblioteki szkolnej.

 • Jak będzie wyglądał nowy rok szkolny? MEN wyjaśnia

  Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej, przestawił 5 sierpnia br. działania ministerstwa podejmowane w ramach organizacji roku szkolnego 2020/2021. O szczegółach można przeczytać TUTAJ

 • Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

  Zamieszczamy listę kandydatów przyjętych:

  PLOZP_Lista_kandydatow_przyjetych.pdf

  i nieprzyjętych:

  PLOZP_Lista_kandydatow_nieprzyjetych.pdf

  do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów.

 • Odbiór świadectw dojrzałości

  Absolwenci liceum będą mogli odebrać świadectwa dojrzałości we wtorek, 11 sierpnia br. w sali 120, według następującego porządku:

  klasa 3a - godz. 12:00

  klasa 3b - godz. 13:00

  klasa 3c - godz. 14:00

  Informujemy, że odbiór świadectw będzie się odbywał w reżimie sanitarnym, dlatego prosimy przychodzić do szkoły z zasłoniętymi ustami i nosem oraz z własnym długopisem.

 • Kandydaci zakwalifikowani i niezakwalifikowani do liceum

  Podajemy do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych:

  Lista_kandydatow_zakwalifikowanych_do_PLOZP_2020_2021.pdf 

  i kandydatów niezakwalifikowanych:

  Lista_kandydatow_niezakwalifikowanych_do_PLOZP-2020_2021.pdf


  Kandydatów zakwalifikowanych prosimy o potwierdzenie woli podjęcia nauki w szkole poprzez dostarczenie do sekretariatu oryginałów świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz:

  • dwóch podpisanych zdjęć,
  • karty zdrowia,
  • "Formularza wyboru II języka obcego”,
  • „Formularza wyboru przedmiotu rozszerzonego”,
  • „Formularza ucznia PLOZP”, 
  • oświadczenia dla potrzeb medycyny szkolnej.

  ​​​​​​​Wymienione dokumenty można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze szkolnej strony - zakładka „Rekrutacja” - do 18 sierpnia do godziny 15:00.

  Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły nastąpi 19 sierpnia 2020 r. do godz. 14:00.

 • Wyniki egzaminu ósmoklasisty

  Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły uzyskali bardzo dobre wyniki z egzaminu ósmoklasisty. Z każdego przedmiotu są one wyższe od średniej powiatowej, wojewódzkiej oraz krajowej.

  Wytrwała praca nauczycieli, współpraca i odpowiedzialność uczniów, a także wsparcie rodziców przyniosły oczekiwany efekt. Cieszymy się także, że wielu naszych absolwentów szkoły podstawowej wybrało pijarskie liceum ogólnokształcące, ufając naszym metodom pracy.

  Dziękujemy i gratulujemy.

  Srednie_wyniki_egzaminu_osmoklasisty.pdf

   

 • Dlaczego warto wybrać liceum pijarskie?

 • List Ojca Generała na zakończenie roku szkolnego

 • Możliwość odbioru świadectw

  W piatek 26 czerwca będzie możliwość odebrania świadectw szkolnych według zasad i w godzinach przekazanych przez Wychowawców klas. W związku z utrzymującą się pandemią koronawirusa prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz podejmowanie roztropnych decyzji. 

  Świadectwa będzie można odebrać także w inne dni w godzinach pracy sekretariatu szkoły. 

  Wszystkim życzymy udanych oraz bezpiecznych wakacji i mamy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się w nowym roku szkolnym już w murach naszej szkoły.

 • Pożegnanie klas ósmych

  Pożegnanie klas ósmych - prezentacja przygotowana

  przez klasy 7.

   

  Zapraszamy do oglądania!

 • Wystawa kaligrafii japońskiej

  Jak co roku przygotowaliśmy wystawę kaligrafii japońskiej, która tym razem odbywa się zdalnie.Wystawa dostępna jest do końca miesiąca pod poniższym linkiem.

  Serdecznie zapraszam,Terumichi Tsuda, nauczyciel języka japońskiego.

 • Spotkania dla Rodziców dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych (zerówek)

  Spotkania dla Rodziców dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2020/2021 odbędą się w dniach 23 i 24 czerwca 2020 r. 

  O szczegółach zostaniecie Państwo powiadomieni drogą mailową przez wychowawców klas.

 • Świetlicowy sukces

  Z radością informujemy, że nasz świetliczak Stasiu Lisiecki z kl. 3b SP zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim Konkursie dla dzieci z kl. 0-8 SP pt. Dzieci Bajki Piszą.

   

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 • Wyniki Konkursu "Orzeł z Języka Angielskiego"

  Z radością ogłaszamy Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł z Języka Angielskiego" dla klas 1-8 SP, z dnia 21 maja br.

   

  Kategoria klas I i II:

  - Michalina Pilarska kl. IIa, zajęła IV miejsce w kraju

  - Piotr Głogowski kl. Ia, zajął V miejsce w kraju

   

  Kategoria klas III i IV:

  - Aleksandra Smug kl. IVb, zajęła VI miejsce w kraju

  - Amelia Smug kl. IVb ex aequo z Janem Jaskółą kl. IVa, zajęli VII miejsce w kraju

  - Gabriela Warkocka kl. IIIa, zajęła X miejsce w kraju

   

  Kategoria klas V i VI:

  - Marta Machel kl. VIb ex aequo z Krzysztofem Sidorem kl. VIb, zajęli V miejsce w kraju

  - Małgorzata Tomczak kl. VIb ex aequo z Wojciechem Machelem z kl.VB, zajęli VI miejsce w kraju

  - Barbara Gralińska kl. Va zajęła VIII miejsce w kraju

  - Gabriela Pawelczak kl. Vb zajęła IX miejsce w kraju

   

  Kategoria klas VII i VIII:

  - Laura Szuba kl. VII a, ex aequo z Piotrem Tabaczyńskim kl.VIIb oraz Zuzanną Wolniewicz kl. VIIIc, zajęli V miejsce w kraju

   

  Życzmy dalszej wytrwałości w nauce i coraz większych sukcesów w przyszłorocznych konkursach.

   

   

  Nauczyciele Języka Angielskiego

 • Konkurs literacki dla młodzieży

  Stowarzyszenie Parafiada ogłosiło kolejną edycję konkursu o Giętkie Pióro. To ogólnopolski konkurs literacki dla młodzieży w wieku od 13 do 19 roku życia, tym razem z inspiracji pisarstwem Karola Wojtyły. W pierwszym etapie wyzwanie polega na napisaniu eseju.

   

  By zostać laureatem złotego, srebrnego lub brązowego Giętkiego Pióra i wygrać nagrody rzeczowe należy zmierzyć się z literackim wezwaniem na kolejnych etapach konkursu.W I etapie, do 24 czerwca br. zdanie polega na napisaniu esej (do 1000 słów), który będzie nawiązywał do znanego fragmentu z „Pieśni o Bogu ukrytym”:

  Miłość mi wszystko wyjaśniła,Miłość wszystko rozwiązała -dlatego uwielbiam tę Miłość,gdziekolwiek by przebywała.

  W II etapie młodzież będzie pisać nowele z inspiracji poematem „Kamieniołom”. A w III etapie na podstawie tejże noweli zmierzy się z napisaniem scenariusza jednoaktowego spektaklu, który zostanie wystawiony na deskach Teatru Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie w czasie gali finałowej 5 grudnia 2020 r.

  Pierwsza edycja konkursu o nagrodę Giętkiego Pióra została przeprowadzona w 2016 r. Przeznaczona była dla młodzieży z warszawskich gimnazjów, by w ten sposób uczcić 100. rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza. Druga edycja, z inspiracji twórczością Josepha Conrada Korzeniowskiego, patrona roku 2017 miała już charakter ogólnopolski. Kolejna odsłona konkursu w 2018 r. związana była z twórczością Zbigniewa Herberta w 20. rocznicę jego śmierci. W ubiegłym roku konkurs inspirowany był dziełami literackimi Stanisława Wyspiańskiego w 150. rocznicę jego urodzin. Obecna edycja nawiązuje do spuścizny literackiej Karola Wojtyły, a konkurs odbywa się w 100. Rocznicę urodzin Jana Pawła II.

  Mottem całego konkursu są słowa zaczerpnięte z poematu Juliusza Słowackiego „Beniowski”:

  Chodzi mi o to, aby język giętkiPowiedział wszystko, co pomyśli głowa:A czasem był jak piorun jasny, prędki,A czasem smutny jako pieśń stepowa,A czasem jako skarga nimfy miętki,A czasem piękny jak aniołów mowa…Aby przeleciał wszystka ducha skrzydłem.Strofa być winna taktem, nie wędzidłem.

  Więcej informacji na stronie www.gietkiepioro.parafiada.pl

strona:

DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZENIE NASZEJ STRONY :-)

Kontakt

 • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
  os. Jana III Sobieskiego 114
  60-688 Poznań
 • tel. 61 823 40 41
  fax. 61 823 40 41


 

Nasi Partnerzy