• Drużyna Szpiku nam dziękuje

  Cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

 • Wymiana 2019 (Hiszpania)

   

  22 października wraz z Panią Loreną Kowalczyk i Joanną Zielke oraz uczniami innych szkół z ich wychowawcami wylecieliśmy na północ Hiszpanii, do Kraju Basków, na wymianę. Mimo drobnych opóźnień dotarliśmy szczęśliwie na lotnisko w Bilbao. Stamtąd przejechaliśmy pod szkołę w Tolosie, gdzie zostaliśmy ciepło przyjęci przez tamtejszych uczniów, z którymi większość z nas od razu złapała świetny kontakt.

  Każdy dzień był doskonale zaplanowany. Zwiedziliśmy między innymi: Urząd Miasta Tolosy, jaskinię Santimamine i Muzeum w Guernice. Mogliśmy podziwiać najróżniejsze dzieła sztuki w Muzeum Guggenheim. W Muzeum Topic w Tolosie zrobiliśmy własne kukiełki i mieliśmy szansę pokazać nasz talent aktorski przed innymi. Wyszło fenomenalnie. Jednak największą frajdę sprawiła nam gra pelota, jedna z popularniejszych dla Kraju Basków. Wielu z nas miało również okazję niejednokrotnie przejść się po plaży w słonecznym San Sebastian.

  Najciekawszą i najlepszą rzeczą w czasie całej wymiany tak na prawdę było poznanie innej kultury, zwyczajów i codzienna styczność z nimi. Także szkolenie naszych umiejętności językowych.

  Po tygodniu pełnym wrażeń, zrozpaczeni faktem że czas opuścić tak piękne i przede wszystkim ciepłe miejsce oraz naszych nowych przyjaciół, cali i zdrowi wróciliśmy do Poznania.

  Julia Szymaszyk

 • Centrum Kultury Calasanz zaprasza

  W sobotę 30.11 o godzinie 10:00 w ramach szkolnego Centrum Kultury Calasanz odbędą się dwa wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy:

  - warsztaty świąteczne w świetlicy dla zapisanych rodzin

  - spotkanie sportowe - mecz piłki nożnej dla ojców z synami na sali gimnastyczne j- obowiązuje strój sportowy

   

  Zespół CKC

 • Wygrana ligi WZPN

  Drużyna roczników 2010/2011 Akademii Piłkarskiej Champions Poznań, która funkcjonuje przy naszej szkole, wygrała III ligę orlika E2 Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Naszymi przeciwnikami byli : Błękitni Owińska, Akademii Reissa Poznań- Murowana Goślina oraz Concord Murowana Goślina.

  Chłopcy odnieśli 7 zwycięstw i 1 przegraną. Bilans bramkowy: 75 bramek strzelonych, 19 straconych. Oto uczniowie z naszej szkoły, którzy reprezentowali drużynę:

  1. Aleksander Michalak

  2. Jakub Janny

  3. Filip Wyrzykowski

  4. Hubert Frohmebrg

  5. Damian Kucharski

  6. Mikołaj Płóciniczak

  7. Cezary Radecki

  8. Mikołaj Ryś

  9. Jakub Adamczyk

  10. Jan Jabłoński

  11. Filip Marszał

   

  Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Damian Naskręt

 • Podziękowanie

  Drodzy Rodzice

  Chciałbym z całego serca podziękować Wszystkim osobom, które przyszły w sobotę 16 listopada i wzięły udział w akcji sprzątania terenu wokół naszej szkoły. Mimo pochmurnej pogody, przyszliście przygotowani, zdeterminowani, uśmiechnięci  i wykonaliście kawał dobrej, solidnej roboty! W akcji wzięło udział łącznie ponad 30 osób i…2 psy! Na szczególne wyróżnienie zasłużyli  najmłodsi przedstawiciele, którzy wytrwale i do samego końca brali czynny udział w grabieniu liści! Brawo!

  Dziękuję również reprezentacji naszych uczniów oraz absolwentów. Zaimponowaliście mi Waszą postawą. Naprawdę bardzo silna grupa. Nie było zadania, którego byście się nie podjęli. Pomagaliście nam nawet przy najcięższych pracach. Śmiało można powiedzieć  grupa nieustraszonych.

  Dziękuję również Wam drodzy Rodzice oraz Nauczyciele za niesamowitą atmosferę, za  to, że mimo soboty, przyszliście i ciężko pracowaliście, aby teren wokół naszej szkoły wyglądał jak należy! Efekt każdy może ocenić, ale moje oczekiwania przerósł. Bez Was to by się po prostu nie udało. DZIĘKUJĘ!

  Mam nadzieję, że gorąca zupa pomidorowa, pyszny chlebek ze smalcem, ogóreczki oraz kiełbaska z grilla umiliły ten wspólny czas i zachęcą również Państwa do pomocy w kolejnej akcji sprzątania wokół szkoły przed „Biegiem o. Jońca”. Liczymy też, że już nic nie powstrzyma wszystkich niezdecydowanych i dołączą do nas już w następnej wiosennej edycji.

  Z wyrazami szacunku

  Dawid Adamcewicz

  Zarząd Rady Rodziców. 

  https://photos.app.goo.gl/C5Y7RSY3v8qQYEGf9  

 • Wycieczka do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKIK)

  We wrześniu i październiku uczniowie klas 2B LO i 2C LO wraz z nauczycielami – Panią Izabelą Baturą i Panią Agnieszką Eichner uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w RCKiK.

  Tematem spotkania było hasło: „Jak zostać suprebohaterem?” Uczniowie mogli przypomnieć sobie czym jest krew, jak jest zbudowana, jakie pełni funkcje w naszym organizmie. Dowiedzieli się również jak duże jest zapotrzebowanie na krew każdego dnia, jak ważne jest jej oddawanie. Podczas wykładu przedstawiono również informacje dotyczące pobierania krwi oraz czynników, które uniemożliwiają zostanie krwiodawcą. Spotkanie miało przede wszystkim zachęcić uczniów aby po uzyskaniu pełnoletności oddawali krew, w ten sposób ratując komuś życie.

  Najciekawszą częścią zajęć był spacer po RCKiK. Uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób krew jest pobierana i rozdzielana na poszczególne elementy. Widzieli mnóstwo urządzeń, które do tego służą. Niejeden uczeń wychodzące ze spotkania, zastanawiał się nad tym, czy w przyszłości oddać krew. Było to bardzo interesujące spotkanie, które każdemu dało wiele do myślenia.

  Julia Zupnik klasa 2C LO

 • Wykład na Wydziale Technologii Chemicznej

  W dniu 7.11.2019 grupa uczniów z klas pierwszych liceum uczestniczyła w Wykładzie Otwartym pt. „Jądro atomowe i jego przemiany” wygłoszonym przez dr inż. Zbigniewa Górskiego na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. Z powodu bardzo dużego zainteresowania, wykład odbył się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej w Auli Magna.

  Na początku wszystkich przybyłych przywitała Prodziekan do Spraw Studenckich Pani dr hab. inż. Ewa Kaczorek. Uczniowie mieli okazje nie tylko zapoznać się z tematem budowy atomu, ale również poczuć się jak studenci, słuchając ciekawego wykładu na poziomie akademickim.

  W ramach współpracy z WTCh PP, uczniowie klasy maturalnej realizujący program z zakresu chemii rozszerzonej, uczestniczyli również w zajęciach laboratoryjnych. W pracowni chemicznej, w której na co dzień pracują studenci, zapoznali się z technikami miareczkowania, badaniem twardości wody oraz badaniem reakcji utleniania i redukcji.

 • Zebrania z rodzicami

  Informujemy, że we wtorek, 19 listopada odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów szkoły podstawowej

  klasy 0-3 według informacji przesłanej przez wychowawców,

  klasy 4-8 o godzinie 1800 w holu głównym szkoły, następnie w klasach wraz z wychowawcami.

  Zebrania dla rodziców licealistów odbędą się w środę, 20 listopada. Spotkamy się w holu głównym szkoły o 1800, a następnie ok. 1830 przejdziemy do klas na spotkanie z wychowawcami. Będzie również możliwość konsultacji z nauczycielami.

  Zebrania zakończą się o godz. 2000.

 • 8 listopada

  08 listopada uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Niepodległości.

   

  W koncercie " Kwiaty dla Ojczyzny" licealiści zaprezentowali się w piosence i poezji o charakterze patriotycznym. Nie zabrakło pieśni " Legiony", którą przy pomocy zespołu "Amos" zaśpiewali wszyscy uczniowie.

   

  W drugiej części uroczystości wystąpili nasi goście, przedstawiciele Stowarzyszenia Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania w barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich.

 • Świetlicowy sukces

  Z radością informujemy, że Amelia Jankowska uczennica klasy 1B SP uczęszczająca do naszej świetlicy zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Świetlicowym Konkursie Plastycznym pt. Geometryczny witraż jesienny. Organizatorem konkursu była Świetlica w Szkole Podstawowej nr 17 w Koszalinie. Amelce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Krzysztof Juchacz

 • SPRZĄTANIE WOKÓŁ SZKOŁY

  Wraz z Radą Rodziców chcemy zaprosić do wspólnego posprzątania terenu wokół szkoły. Na jesienne sprzątanie zapraszamy: 16 listopada 2019 r (sobota)

  O której? 10.00

  Miejsce spotkania? boisko szkolne

  Gdzie sprzątamy? teren wokół szkoły

  Jeśli możesz pomóc, to zapraszamy w miarę możliwości z grabiami, łopatami, rękawiczkami, workami na śmieci, sekatorami. Mamy do dyspozycji narzędziowe zaplecze szkoły. Chcielibyśmy sprawić, żeby wokół naszej było czysto, ładnie i bezpiecznie. Po akcji sprzątania zapraszamy na wspólne grillowanie. Rada Rodziców zapewnia też ciepłą zupę. 

 • Wykłady w Instytucie Filologii Germańskiej UAM

  W dniu 4 listopada uczniowie naszej szkoły z klasy 7B, 8B i 8C wraz z nauczycielami języka niemieckiego - Panią Moniką Koralewską-Jebarą oraz Panem Marcinem Malką uczestniczyli w wykładzie Ciągle się zmieniają!.

  Jednym z uniwersaliów językowych jest to, że języki naturalne, czyli te, które powstały w drodze historycznego rozwoju określonych grup etnicznych, narodowych, póki są używane, ulegają zmianom. Dlaczego języki się zmieniają? Przyczyn jest wiele, a zmiany obejmują wszystkie płaszczyzny, od fonologii przez morfologię i składnię  aż po leksykon. O tych wszystkich zmianach opowiadała  dr hab. Marta Woźnicka z Zakładu Gramatyki Języka Niemieckiego IFG UAM.

  W przyszłości nasza szkoła zamierza kontynuować współpracę z Instytutem Filologii Germańskiej.
  Zespół germanistów.

 • KAWIARENKA PO MSZY ŚW. WSPÓLNOTY SZKOLNEJ

  Dnia 20.10.2019 r. tradycyjnie po Mszy Świętej Wspólnoty Szkolnej miała miejsce kawiarenka. Tego dnia, dzięki zdolnościom kulinarnym przedstawicieli klas Va SP, Vb SP, Ic LO G, Id LO G mieliśmy okazję skosztować przepysznych domowych wypieków. Był pyszny sernik walentynowy, brownie, dacquoise, pierniki oraz wiele innych słodkości.

  Cieszymy się, że kawiarenki już na trwałe wpisały się w tradycję naszej Szkoły. Jest to okazja, aby przy wyśmienitej kawie i dobrym cieście wspólnie spędzić czas w niedzielny poranek.

  Przypominamy, że wszystkie środki, zebrane w trakcie organizowanych kawiarenek, przeznaczone są na działania Rady Rodziców.

  Serdecznie zapraszamy do dalszej współpracy.

  Dziękujemy

  Zarząd Rady Rodziców

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ ZAKONU PIJARÓW W POZNANIU

  Dnia 15.10.2019 r.  w naszej szkole, odbyła się uroczystość na której świętowaliśmy dzień wszystkich pracowników szkoły. Począwszy od Dyrekcji, Ojców, Nauczycieli, wszystkich osób zajmujących się administracją, porządkiem, biblioteką, zdrowiem, portiernią, świetlicą

  Przy wspólnym stole i pysznym cieście, (ufundowanym przez rodziców) zasiedli wszyscy by uczcić ten dzień.

  Zostały wręczone przez dyrektora szkoły o. Jarosława Pabiana nagrody wybranym nauczycielom i upominki dla wszystkich pracowników.

  Cieszymy się, życząc im dalszej siły do pracy z naszymi dziećmi , iż bije z nich taka radość i serce, którym dzielą się każdego dnia.

  Dziękujemy

  Zarząd Rady Rodziców

 • XIX Dzień Papieski - relacja

  XIX Dzień Papieski już za nami!15 października 2019 r. już po raz kolejny nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w Dniu Papieskim upamiętniającym św. papieża Jana Pawła II oraz w zbiórce pieniędzy na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzieci z najmłodszych klas przygotowały ok 400 breloczków-stópek, które stały się cegiełkami na ten szczytny cel. W tym roku pobiliśmy rekord!!! Nikt nie śnił nawet, że uzbieramy aż 1572,88 zł! Bardzo, bardzo dziękujemy za tak otwarte, szczodre serca! Duże podziękowania kierujemy również do dzieci i wychowawców klas 3a SP oraz 3b SP, którzy obsługiwali wytrwale stoisko w holu szkoły i uśmiechem zachęcali do wzięcia udziału w akcji. Spośród osób biorących udział w zbiórce rozlosowaliśmy nagrody książkowe. W tym roku szczęśliwcami zostali pani Patrycja Pędzisz oraz Jan Przybyszewski z 4a. Gratulujemy! Nagrody można odebrać w sekretariacie szkoły. SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH AKCJACH! (p.Wanda Śpikowska - organizator)

 • Obóz naukowy klasy 1ag, 1bg, 1bsp

  W dniach 6-8 października 2019 r. uczniowie klas 1ag, 1bg, 1bsp, pod opieką p. Marty Kostyk, p. Anny Stachowiak, p. Sylwii Janury-Stanikowskiej oraz p. Natalii Grzegorowskiej uczestniczyli w obozie naukowym, który został zorganizowany w Warszawie. Plan był bardzo napięty. Przedstawiamy kilka punktów planu wyjazdu, które wzbudziły wśród uczestników największe emocje.
  - Młodzież odwiedziła Gmach Rozgłośni Polskiego Radia, w którym czworo uczniów dostało możliwość współprowadzenia audycji dla dzieci. Osoby współpracujące z radiem podzieliły się z nami swoją specjalistyczną wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem.
  - Każdy, kto ogląda relacje z obrad sejmowych, widzi konkretny budynek i tę jedną, piękną salę, w której obradują przedstawiciele polskiego społeczeństwa. Właśnie w Sali obrad, nasza miła przewodniczka wyjaśniła nam jak przebiegają obrady Sejmu. Po wizycie w Sejmie udaliśmy się do „stołówki sejmowej”, w której zjedliśmy przepyszny obiad.
  - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – tysiąc lat historii opowiedzianej w symbolicznym miejscu
  - Wizyta na Powązkach – „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią tylko kamienie...”. Młodzież odwiedziła groby Alka, Rudego, Zośki oraz wielu innych zasłużonych Polaków

  Uczniowie uczestniczyli w grze miejskiej, brali udział w spacerze śladami „Lalki”, odwiedzili Stadion Narodowy, Zamek Królewski oraz wiele innych miejsc.


  To, co przeżyliśmy jest dla nas cennym doświadczeniem i ubogaciło naszą wiedzę.

 • 80-ta rocznica Powstania Państwa Podziemnego

  W dniu 27 września jak co roku byliśmy reprezentacją klas humanistycznych i ze sztandarem szkoły na uroczystościach Powstania Państwa Podziemnego.

  Tym razem uroczystości rozpoczyna msza św. w kościele garnizonowym przy ulicy Fredry. O 11.00 uroczystości pod pomnikiem z udziałem władz miasta, przedstawicieli  samorządu, parlamentarzystów i pani kurator oświaty oraz, co najważniejsze, kombatantów z zarządem Armii Krajowej i księdzem kanonikiem Leonardem Polochem - kapelanem Światowego Związku Armii Krajowej w Wielkopolsce.

  Ostatni etap wzruszającej i uroczystej  gali odbył się w Auli Akademii Muzycznej - gdzie odznaczono kombatantów. Był tam piękny koncert i poczęstunek, gdzie młodzi ludzie mogli nawiązać kontakt z ludźmi zasłużonymi dla ojczyzny, odchodzącym pokoleniem bohaterów.

 • ZASTĘPSTWA

  Od dzisiaj informacja o zastępstwach jest dostępna także w TERMINARZU klasy w dzienniku elektronicznym LIBRUS.

 • Powołanie

  Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły i zawodnik  działającej przy naszej placówce Akademii Piłkarskiej Champions Poznań, Aleksander Michalak, otrzymał powołanie na konsultację do kadry powiatu poznańskiego piłki nożnej  w kategorii Orlik E2.

  Nie wątpimy w talent zawodnika, poparty systematyczną pracą na treningach.

  Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

 • Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej

  W naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej świetujemy we wtorek, 15 października.

  Uczniowie w tym dniu mają zajęcia wychowawcze.

  Klasy 0-3 SP przychodzą do szkoły na godzinę 8:15 i kończą zajęcia o godzinie 12:30,

  klasy 4-8 SP i przychodzą na godzinę 8:15 i kończą zajęcia o godzinie 11:30,

  klasy I-III LO przychodzą na godzinę 9:00 i kończą zajęcia o godzinie 11:30.

  We wtorek nie będzie żadnych zajęć dodatkowych, z wyjątkiem baletu dla dzieci. Zajęcia te odbędą się w trzech grupach:

  1) dzieci najmłodsze (klasy 0-1) 12:30-13:00,

  2) dzieci młodsze (klasy 2-3) 13:05-13:50,

  3) dzieci starsze (klasy 4+) 13:55-14:40.

  Świetlica w Dniu Edukacji Narodowej funkcjonuje bez zmian. W tym dniu wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy.

strona:

DZIĘKUJEMY ZA ODWIEDZENIE NASZEJ STRONY :-)

Kontakt

 • Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
  os. Jana III Sobieskiego 114
  60-688 Poznań
 • tel. 61 823 40 41
  fax. 61 823 40 41


 

Nasi Partnerzy