ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Kiedy nadchodzi 27 listopada wszyscy, którzy jesteśmy i czujemy się synami i córkami św. Józefa Kalasancjusza, wspominamy z radością Jego opiekę nad nami. Jest to dzień, w którym świętujemy, przede wszystkim z uczniami i nauczycielami, wspomnienie Świętego, którego Bóg nam dał jako ojca, mistrza i założyciela.


W tym roku świętujemy inaczej. Nie możemy spotkać się fizycznie z powodu epidemii, ale z całą pewnością możemy zjednoczyć się duchowo. Do tego gorąco zachęcamy.

Dla naszych najmłodszych uczniów przygotowaliśmy krótki film animowany o świętym Józefie Kalasancjuszu. Hiszpańska produkcja jest dla nas dostępna dzięki uczniom naszego liceum, którzy przygotowali tłumaczenie i napisy. Bardzo im za to dziękujemy. Mamy nadzieję, że także starsi z przyjemnością obejrzą film i lepiej poznają naszego Patrona.

Wieczorem zachęcamy wszystkich do rodzinnego uwielbienia Trójcy Świętej słowami modlitwy ułożonej przez św. Józefa Kalasancjusza - Koronki dwunastu gwiazd. Po wspólnej modlitwie zapraszamy do obejrzenia filmu , który stworzyli uczniowie klasy 2a LOG pod opieką p. Sylwii Janury-Stanikowskiej.

Święty Józefie Kalasancjuszu - módl się za nami!